Skip to main content

V pátek 31. prosince 2021 proběhl druhý ročník benefičního česko-německého silvestrovského běhu pro Živý dům, který pořádá Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže ve spolupráci s organizací Ackermann-Gemeinde. Zůstatek na transparentním účtu veřejné sbírky Živého domu se zvýšil o krásných 80 230 korun. Druhého ročníku benefičního běhu se účastnilo 16 běžců a běžkyň z České republiky a Německa, kteří dohromady zaběhli přes 120 kilometrů.

„Letošní ročník běhu jsme organizovali na poslední chvíli. I tak se nám podařilo získat pro Živý dům hezkou sumu peněz, z čehož mám obrovskou radost. Jsem vděčná za lidi, kteří pomáhají dobrým věcem. A speciálně pak za ty, kteří podporují Živý dům” dodává PR manažerka Pavlína Mašková.

Živý dům tepličtí salesiáni koupili v roce 2019 potom, co dostali výpověď z pronajatých prostor v jednom ze svých středisek. Během dalších několika let z něj vybudují multifunkční centrum. V jeho nabídce bude kromě otevřeného a nízkoprahového klubu pro děti a mládež, také sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi. Vznikne zde také zázemí pro Animo – programy pro školy a bydlení pro salesiánskou komunitu. Hřiště, které vyroste na dvoře Živého domu bude sloužit i veřejnosti. Rekonstrukce objektu v Hlávkově ulici bude velmi nákladná. “Budeme potřebovat podporu veřejnosti a část oprav bude nutné financovat z darů” dodává Petr Kalas, ředitel salesiánské komunity v Teplicích.

“Koupě ruiny bývalých jeslí v Hlávkově ulici nebyla ukvapeným rozhodnutím. Salesiáni působí v Teplicích přes 30 let a investicí do Živého domu dokazují, že zde chtějí zůstat i nadále. Střediska budujeme v lokalitách, kde je nás potřeba. Věnujeme se i dětem, kterým se nikdo jiný věnovat nechce, protože nám to dává smysl” vysvětluje Mašková.

S nápadem uskutečnit benefiční běh přišel již minulý rok Martin Neudörfl z Berlína. Myšlenka přetrvala i do letošního roku a salesiánské středisko na spolupráci s organizací Ackermann- Gemeinde navázalo. Vyhlášení vítězů 2. ročníku silvestrovského běhu proběhne letos v Teplicích v sobotu 14. května během česko-německé sousedské slavnosti. Účastníci mohli zvítězit ve 3 kategoriích, jimiž jsou: nejvíce uběhnutých kilometrů, nejbláznivější fotka a největší počet patronů.

“Těšíme se, co dalšího nám tato spolupráce přinese. Doufáme, že se naše sousedská slavnost vydaří tak, jako loňské vyhlášení vítězů na Vyšehradě, které proběhlo v rámci česko-německého pikniku, pořádaného organizací Ackermann – Gemeinde” dodává na závěr Mašková.