Skip to main content

Salesiáni jsou v Teplicích přítomni již více než 25 let. Od průkopnických začátků se mnohé změnilo.

Jsou ale věci, které zůstávají při starém. Například to, že všechny budovy, ve kterých fungujeme (tři budovy střediska i fara-děkanství) si pronajímáme. Má to svá úskalí. Přesvědčili jsme se o něm, když jsme před dvěma roky dostali výpověď z trnovanského střediska na Luně a horko těžko sháněli jiné prostory. Právě tehdy jsme obnovili myšlenku, že by bylo dobré mít kvalitní a vlastní zázemí pro salesiánskou práci v Teplicích.

Ve spolupráci se salesiánskou provincií jsme promýšleli možnosti a závěrem celého procesu (ačkoliv jsme de facto na jeho počátku) je nákup budovy pro salesiánské centrum v Teplicích. Jde o starý dům, kteří mnozí znáte jako školku, jesle nebo bývalý dětský domov na Hlávkově ulici (za ZŠ Edisonova, vedle nové školky).

Majitelem domu je nyní salesiánská provincie, která financovala nákup a bude se z větší části finančně podílet i na rekonstrukci objektu.

To, že salesiáni kupují v Teplicích nový dům, není „cesta z města“ tedy důvod k obavě, že odchází. Je to naopak příslib, že tento kraj a lidé v něm žijící jsou důležití. A to tak, že se salesiáni rozhodli zásadním způsobem investovat do naší společné budoucnosti v tomto místě.

Petr Kalas, ředitel teplické komunity salesiánů