Skip to main content

Bezpečnost v okolí nového střediska ve Hlávkově ulici v Trnovanech je vedle dobrých sousedských vztahů to nejdůležitější.

Proto jsme o ní už od začátku jednali s teplickým Magistrátem. Výsledkem je příslib revize veřejného osvětlení, které by mělo být posíleno. Policie byla také informována o nejbližších plánech, které s rekonstrukcí souvisí.

“Revize osvětlení je dobrou zprávou nejen pro nás, ale pro všechny Tepličáky, kteří Hlávkovou ulicí chodí,” komentoval zprávu ředitel salesiánů Petr Kalas, který doplnil, že se nechystá pouze rekonstrukce budovy, ale i zahrady a vybudování hřiště. “Pro nás je bezpečnost okolí základním předpokladem, aby středisko mohlo bezproblémově fungovat. Navíc v místě budeme i bydlet, což také sníží riziko možných problémů.”

Majitelem budovy, bývalého dětského domova, je od konce roku 2019 Salesiánská provincie. Roky neobydlený dům se chystá opravit, zrekonstruovat a oživit. Předpokladem je, že se sem za tři roky přestěhuje středisko z Maršovské ulice. Střediska Prosetice se změna netýká – bude fungovat nadále.

Cílem teplických salesiánů je vytvoření místa k setkávání dětí a mládeže. Děti do střediska chodí na doučování, kroužky, jezdí na akce a tábory. Starší mládeži pomáháme se studiem, hledáním práce a různými těžkostmi, které zrovna řeší. Zkušenosti při výchově dětí nabízíme i rodinám s dětmi. Pro školy také organizujeme programy na zlepšení vztahů ve třídách. 

V Teplicích působíme už 30 let. Staráme se o katolické kostely ve městě i okolí, sloužíme mše, křtiny, svatební i pohřební obřady. První středisko jsme otevřeli už v roce 1999 v Proseticích,  a o deset let později i v Trnovanech. Po třech desítkách let jsme investovali do vlastního místa. Budeme zde nadále žít a pracovat.

Děkujeme za pomoc při čištění náletů: první dobrovolníci a podpora od https://rizikovekaceni-teplice.cz/

Živý dům ožívá