Skip to main content

Živý dům, tedy budova bývalých jeslí v Hlávkově ulici v Teplicích-Trnovanech, už zná svou budoucí podobu. Máme pro vás část studie, kterou pro salesiány vypracoval teplický architekt Jan Hanzlík.

„Je dobré, že dům byl od počátku svého vzniku zamýšlen pro děti,“ popisuje studii architekt Hanzlík, „s domem jako takovým nebylo proto nutné nijak zásadně manipulovat a mohli jsme ponechat původní vzhled domu.“ Přízemí domu bude sloužit jako volnočasový a nízkoprahový klub pro děti a mládež. Část přízemí bude vyhrazena také pro pracovníky, kteří pomáhají rodinám. První patro poskytne zázemí pro salesiány. Ve druhém patře najdou své místo kanceláře pracovníků střediska a větší víceúčelová místnost. „Bylo potřeba pozměnit vnitřní dispozice domu a zbourat některé zdi, aby dům splnil všechny požadavky salesiánů,“ doplňuje architekt Hanzlík. Živým domem projdou v budoucnosti každý den desítky lidí – děti, mládež i dospělí.

V současném školním roce proběhnou přípravné práce, jako je například vyřizování stavebního povolení či výběr stavební firmy. Vlastní rekonstrukce by měla započít na konci roku 2021 a trvat do roku 2024. Odhadované náklady se pohybují v desítkách milionů korun. Velkou měrou přispěje Salesiánská provincie jako zřizovatel, značná část však bude ležet na bedrech teplických salesiánů a všech jejich dobrodinců.

Máte zájem o pravidelné emailové zpravodajství? Přihlašte si newsletter.
Chcete pomoci finančně, zprostředkováním kontaktů nebo jinak? Nechte nám na sebe kontakt.