Skip to main content

V pátek 3. prosince zavítal do středisek Mikuláš, společně s andělem i čertem. Několik desítek dětí se nyní těší z nadílky, kterou si poctivě zasloužily.

Na děti z Trnovanského střediska čekal Mikuláš společně s andělem v Živém domě. Došlo tam totiž k čertovskému vtípku a Mikuláš potřeboval pomoc. Čert škodolibě roztrhal seznam hodných dětí a poschovával jeho kousky po dvoře. Mikuláš děti požádal, zda mu pomůžou dát seznam opět dohromady a čerta uvěznil za trest ve sklepě.

Naštěstí se díky několika desítkám šikovných dětí podařilo dát seznam, společně se jmény opět dohromady! Děti, které Mikulášovi pomohly dostaly od anděla balíček dobrůtek, a také ručně malovaný pohled, který mohou poslat svým blízkým. Mikuláš je také obdaroval. Děti dostaly Lego stavebnice, které středisku zprostředkoval Člověk v tísni.

Do Prosetického střediska dorazil Mikuláš také a přivedl s sebou i dva anděly a hodného čerta. Téměř dvě desítky dětí si vysloužily nadílku, potom co prošly Mikulášským testem. Mimo test také zdobily perníčky, učily se básničku a nebo vyráběly andílka s čertem.

Všechny děti si obě akce moc užily a Mikuláš se svojí partou se těší, až střediska navštíví opět za rok!