Skip to main content

Po téměř 3 letech usilovné práce a vyčerpávající administrativy stojíme před nejvýznamnějším milníkem naší cesty za oživením Živého domu. V úterý 1. listopadu 2022 jsme předali náš Živý dům do rukou stavební firmy, která dokončí rekonstrukci budovy.

Zhotovitelem stavebního záměru se stala firma Metrostav DIZ s.r.o, které jsme v úterý celé staveniště předali. To ovšem neznamená, že naše práce kolem tohoto projektu končí.

My samotní jsme se před předáním stavby pustili do bouracích prací, abychom se s Živým domem, tak jak ho známe, rozloučili po svém. Několik zaměstnanců se tedy chopilo kladiv a během pár minut se vypořádalo se zdí, která v zrekonstruovaném Živém domě již nebude.

Video z bourání zdi v Živém domě

Stále ovšem nemáme všechny potřebné finance. Pokračujeme v hledání nových cest, abychom mohli náš projekt dokončit v plném rozsahu. Plánujeme začátkem nového roku spustit na našem webu fundraisingový e-shop, na kterém můžete přispívat na konkrétní věci, které v Živém domě plánujeme.

Buďte stále v obraze, ať víte jak rekonstrukce Živého domu pokračuje. Odebírejte náš newsletter nebo nám dejte follow na instagramovém účtu Živého domu.