Skip to main content

11. ročník celostátní výtvarné soutěže „Namaluj svého anděla“ zná své vítěze. Letošní téma „Můj andělský mazlíček“ inspirovalo celkem 881 dětí z celkem 60 škol a podobných zařízení. Mezi oceněnými jsou děti z Krupky, Březnice i Kroměříže. 

Soutěž vznikla v roce 2012 a již tradičně probíhala ve třech věkových kategoriích. Předškolní skupinu vyhrála Nikola Bačkovská z MŠ Pastelka v Krupce. V kategorii žáků I. stupně ZŠ zvítězila Natálie Švejdová ze Základní umělecké školy v Březnici. První místo v kategorii II. stupeň ZŠ, studenti a dospělí si odnesla Natálie Rauchová ze Základní školy v Libochovicích.

Zvláštní cena poroty

se v letošním ročníku udělovala čtyřikrát, jedna z cen zůstane zde v Teplicích a obdrží ji třída Berušek z Mateřské školy Na spojce. Další tři ceny poputují do Libouchce, Štětí a České kamenice. V hodnotící komisi zasedly Kateřina Barabášová z Výtvarné dílny Teplice, Jitka Neühoferová z teplického Domu kultury a ilustrátorka Lucie Mouchová. Partnerem soutěže je již dlouhodobě Jaroslav Tůma, díky kterému výherci získají kvalitní výtvarné potřeby ze Simply-T.  

Každý rok nás mile překvapí účast, které se tato výtvarná soutěž těší.

„V uplynulých letech vzrostl počet příchozích výtvarných děl o několik stovek kusů. Děti, které se do soutěže zapojují projevují ve svých dílech neskutečnou kreativitu nejen v nápadech, ale také v jejich provedení“ komentuje soutěž manažerka střediska Mašková. 

Salesiánské středisko působí v Teplicích více jak 30 let. Salesiáni provozují ve městě dvě volnočasová střediska pro děti a mládež, ve kterých nabízí zájmové kroužky i doučování a realizují pobytové tábory a akce. Nabízí také pomoc rodinám s dětmi v rámci sociálně aktivizačních služeb Podaná ruka a několik posledních let se věnují preventivním programům na základních školách, které zajišťuje tým zkušených lektorů ve službě Animo. V současné době se tepličtí salesiáni pustili do rekonstrukce bývalých jeslí v Hlávkově ulici. V roce 2024 se zde otevře nové multifunkční středisko, již teď známé jako Živý dům. Svou činnost zde budou salesiáni nabízet nejen dětem a mládeži, ale také školám, rodinám a veřejnosti. 

Výherci

I. KATEGORIE – DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU
 1. Nikola Bačkovská, MŠ Pastelka, Krupka
 2. Saša Kendziurová, MŠ OP Fr. Kmocha, Most
 3. Bella Kučerová, MŠ Cibuláček, Dubí
II. KATEGORIE – ŽÁCI 1. STUPNĚ ZŠ
 1. Natálie Švejdová, ZUŠ Březnice
 2. Ondřej Smékal, Církevní ZŠ v Kroměříži
 3. Nikola Krejčová, ZŠ Kamenická, Děčín
III. KATEGORIE – ŽÁCI 2. STUPNĚ ZŠ, STUDENTI A DOSPĚLÍ
 1. Natálie Rauchová, ZŠ J. E. Purkyně, Libochovice
 2. Natálie Dvořáková, 8. ZŠ Školní, Chomutov
 3. Nela Vilacká, ZŠ Kamenická, Děčín
ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY
 1. Berušky, MŠ Na spojce, Teplice
 2. žáci 8. a 9. třídy, ZŠ a MŠ Libouchec
 3. žáci 3.B, ZŠ T. G. Masaryka a gymnázium, Česká kamenice
 4. žáci 8. třídy, ZŠ T. G. Masaryka, Štětí
Nikola Bačkovská, MŠ Pastelka