Skip to main content

V neděli 31. prosince proběhne v Zámecké zahradě další ročník Benefičního silvestrovského běhu pro Živý dům. V 10:00 se sejdeme společně s účastníky u Zahradního domu. Patronem běhu je primátor města Teplice Jiří Štábl.

Startovné je dobrovolné. Kdy jindy udělat dobrý skutek, než poslední den v roce? Trasa je naplánovaná vhodně pro zkušené běžce, ale i pro začátečníky, maminky s kočárky či pejskaře.

Zaregistrovat se můžete na e-mailu zivydum@salesianiteplice.cz nebo přes formulář. V obou případech se s Vámi spojíme a dodáme další informace. Ale nebojte, běhu se můžete zúčastnit, i když přijdete až v neděli. Žádná dobrou duši neodmítneme!

Více než rok probíhá rekonstrukce Živého domu v Hlávkově ulici v Trnovanech. Každý kolemjdoucí si jistě všiml dechberoucí proměny vnějšku budovy, avšak nejvýznamnější změny stále probíhají za zdmi objektu.

Práce probíhají velmi svižným tempem. Pokud bude vše pokračovat tak jako doposud, na jaře 2024 kolaudujeme. Těšíme se, až Vás budeme moct do Živého domu vzít, ale pro kompletní dokončení, nám stále nějaké finance schází.

Upravili jsme sklepní prostory. Vytvořili jsme z nich sklady a učebny, ve kterých budou probíhat některé naše kroužky. V přízemí vznikl moderní, otevřený prostor, který bude sloužit především dětem a mládeži jako volnočasová herna a nízkoprahový klub. Samozřejmostí je také velké množství učeben, speciálně vybavených pro činnosti, které v nich budou probíhat. Návštěvníci střediska se mohou těšit na moderní cvičnou kuchyň, počítačovnu, výtvarný ateliér, hudebnu či dílnu. Své nové zázemí zde budou mít sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Podaná ruka. Nové i stávající klienty tak přivítají ve zbrusu nových kancelářích.

Do prvního patra se přesune komunita salesiánů, která zde bude mít své nové bydlení. V patře je zřízeno několik prostorných pokojů, kuchyň a společná místnost. V patře vznikne také kaple, která bude zpřístupněna i pro veřejnost.

Poslední patro je stále v procesu rekonstrukce. Právě na jeho dokončení sháníme finance. Jedná se o prostor, do kterého se přesune kancelář ředitelky střediska a administrativních pracovníků. Najdete zde i multifunkční místnost, použitelnou nejen pro setkávání a konference, ale také pro střediskové akce.