Svatební obřad je krásným projevem vzájemné důvěry dvou lidí, kteří chtějí prožít svůj život společně. Svatba v kostele sama o sobě není zárukou, že váš vztah bude jen samá radost. Při svatebním obřadu v kostele nejen prožijete váš den v krásném a důstojném prostředí, ale také si dáte slib na celý život, pro který přijmete posilu a požehnání. Prožijte svatbu s duchovním rozměrem a osobním přístupem oddávajícího.

Kdy začít řešit svatbu v kostele?

Minimálně 3 měsíce před datem svatby, ale raději ještě dříve.

Co vzít s sebou?

Vlastně nic, vše se dozvíte na místě a my vás rádi na cestě k manželství doprovodíme.

Příprava

Narozdíl od “občanské” svatby ta “církevní” předpokládá u budoucích manželů absolvování přípravy, a to nejen na vlastní obřad, ale hlavně na to, co jím začíná, tedy společný život v manželství.

Jednou z možností je příprava pouze s knězem, při setkáních nad sedmi tématy podle Přípravy na manželství od P. Aleše Opatrného (je to příznačné a dobře se to pamatuje – pokud člověk vstupuje do manželství s VÍROU, měl by být Opatrný a dobře se na manželství připravit.) Příručku najdete na tomto odkazu.

Druhou možností je příprava na manželství absolvovat se zkušeným manželským párem, který k tomu má církevní pověření a umožní v rámci několika večerů nad danými tématy nahlédnout do vlastní kuchyně, a to obrazně i doslova.

Chcete-li uzavřít manželství v kostele, zavolejte nebo napište e-mail a domluvíme se na setkání.