Budujeme v Teplicích místo pro děti a mladé lidi, aby se stali dobrými lidmi a poctivými občany

Jsme tu už více jak 30 let a až do roku 2019 jsme neměli vlastní domov. Improvizovali jsme v několika pronajatých objektech a cítili potřebu vybudovat kvalitní a stabilní zázemí pro naše programy. Právě v roce 2019 se nám naskytla příležitost získat vlastní budovu a zároveň tím zachránit starou ruinu – část starých Trnovan. Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme, protože Trnovany jsou vnímané jako problematická část města. Tady je naše práce nejvíce potřeba.

Chceme pro Teplice jistotu místa, kde se děti a mladí budou moct potkávat, hrát si, učit se a růst společně s kamarády v bezpečném prostředí. Teplice nás budou potřebovat i dalších 30 let. Živý dům je k tomu klíčem. Díky němu přispějeme k lepšímu životu v Teplicích.

  • Podchytíme děti a mládež zejména z rizikového prostředí a dáme jim potřebnou podporu, dobré vzory, naplníme jejich čas pozitivními činnostmi a pomůžeme jim získat dobré pracovní návyky jako je zodpovědnost a spolehlivost.
  • Pomůžeme rodičům tam, kde narážejí na potíže: výchova dětí, finance, hledání bydlení, práce nebo jednání s úřady
  • Ve spolupráci s učiteli podpoříme dobré klima ve třídách. Preventivně tím budeme působit proti vzniku šikany.
  • veřejností budeme sdílet naše odborné zkušenosti (nejen) s výchovou dětí. Nabídneme lidem hřiště a část zahrady jako společný prostor pro volný čas.

Dům bude sloužit především dětem a mládeži. Své místo v něm najdou i dospělí. Přispěje k propojování sociálních bublin napříč generacemi, duchovním založením, etnikem i rodinným zázemím a napomůže lepšímu vzájemnému porozumění.

Vyberte si svou cestu k podpoře

Máme už dvě třetiny potřebných peněz, ale neobejdeme se bez Vás. Podpořte děti a mladé lidi, aby se stali dobrými lidmi a poctivými občany.

Klíč k dobrému dětství držíte v rukou Vy

Z rekonstrukce Živého domu, příp. dalších aktivit salesiánů v Teplicích připravujeme jednou za měsíc (obvykle ne častěji) souhrn novinek.

Odebírejte novinky z rekonstrukce

Můžete nám také zaslat finanční dar přímo na účet veřejné sbírky nebo si nastavit měsíční trvalý příkaz. Pokud si 2 777 lidí nastaví trvalý příkaz ve výši 200 Kč, podaří se nám za 3 roky vybrat potřebných 20 milionů.

TRANSPARENTNÍ ÚČET VEŘEJNÉ SBÍRKY 2901843370 / 2010

Vizualizace

Kontakty

Chcete si domluvit prohlídku? Vystavit darovací smlouvu anebo se pobavit o technických věcech? Napište nám!

Pavlína Mašková

PR manažer

+420 732 364 933

pavlina.maskova@salesianiteplice.cz

Robert Kotyšan

koordinátor projektu

+420 601 226 440

robert.kotysan@salesianiteplice.cz

Historie domu a naše plány

prezentace

Petr Kalas o Živém domě

videoobsah P.Kalas

Galerie