Živý dům

Budujeme v Teplicích místo pro děti a mladé lidi, aby se stali dobrými lidmi a poctivými občany.

Jsme tu už více jak 30 let a až do roku 2019 jsme neměli vlastní domov. Improvizovali jsme v několika pronajatých objektech a cítili potřebu vybudovat kvalitní a stabilní zázemí pro naše programy. Právě v roce 2019 se nám naskytla příležitost získat vlastní budovu a zároveň tím zachránit starou ruinu – část starých Trnovan. Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme, protože Trnovany jsou vnímané jako problematická část města. Tady je naše práce nejvíce potřeba.

Vyberte si svou cestu k podpoře

Rekonstrukce Živého domu už je v plném proudu. V listopadu jsme stavbu předali stavební firmě Metrostav DIZ s.r.o. Podařilo se nám sehnat už dvě třetiny potřebných peněz, ale neobejdeme se bez Vás. Podpořte děti a mladé lidi, aby se stali dobrými lidmi a poctivými občany a přispějte na Živý dům i Vy.

Chcete být stále v obraze, aby vám nic neuniklo? Z rekonstrukce Živého domu, příp. dalších aktivit salesiánů v Teplicích připravujeme jednou za měsíc souhrn novinek. Stavba začala – je ten správný čas, abyste se k odběru newsletteru přihlásili i Vy!

 Chceme pro Teplice jistotu místa, kde se děti a mladí budou potkávat, hrát si, učit se a růst společně s kamarády v bezpečném prostředí. Teplice nás budou potřebovat i dalších 30 let. Živý dům je k tomu klíčem. Díky němu přispějeme k lepšímu životu v Teplicích.
  • Podchytíme děti a mládež zejména z rizikového prostředí a dáme jim potřebnou podporu, dobré vzory, naplníme jejich čas pozitivními činnostmi a pomůžeme jim získat dobré pracovní návyky jako je zodpovědnost a spolehlivost.
  • Pomůžeme rodičům tam, kde narážejí na potíže: výchova dětí, finance, hledání bydlení, práce nebo jednání s úřady
  • Ve spolupráci s učiteli podpoříme dobré klima ve třídách. Preventivně tím budeme působit proti vzniku šikany.
  • S veřejností budeme sdílet naše odborné zkušenosti (nejen) s výchovou dětí. Nabídneme lidem hřiště a část zahrady jako společný prostor pro volný čas.

Dům bude sloužit především dětem a mládeži. Své místo v něm najdou i dospělí. Přispěje k propojování sociálních bublin napříč generacemi, duchovním založením, etnikem i rodinným zázemím a napomůže lepšímu vzájemnému porozumění.

Můžete nám také zaslat finanční dar přímo na účet veřejné sbírky nebo si nastavit měsíční trvalý příkaz. Pokud si 2 777 lidí nastaví trvalý příkaz ve výši 200 Kč, podaří se nám za 3 roky vybrat potřebných 20 milionů.

TRANSPARENTNÍ ÚČET VEŘEJNÉ SBÍRKY 2901843370 / 2010

Vizualizace

Kontakty

Chcete si domluvit prohlídku? Vystavit darovací smlouvu anebo se pobavit o technických věcech? Napište nám!

Pavlína Mašková

PR manažer

+420 732 364 933

pavlina.maskova@salesianiteplice.cz

Robert Kotyšan

koordinátor projektu

+420 601 226 440

robert.kotysan@salesianiteplice.cz

Historie domu a naše plány
Petr Kalas o Živém domě
Pavlína Mašková o Živém domě

Fotogalerie

ŽIVÝ DŮM FINANČNĚ PODPOŘILI